III Forum Pamięci. Seminarium polskich muzeów martyrologicznych

W dn. 4-5 września 2012 r. odbyło się trzecie doroczne spotkanie pracowników polskich muzeów -miejsc pamięci zainicjowane i zorganizowane przez Muzeum Stutthof w Sztutowie przy współpracy z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Jest to bardzo cenna inicjatywa, dzięki której możliwa jest wymiana doświadczeń na wielu płaszczyznach działalności muzeów martyrologicznych, okazja do zaprezentowania efektów swojej pracy. To także sposobność do nawiązania kontaktów, które często owocują różnymi formami współpracy.

Na spotkaniu przedstawiono 22 wystąpienia połączone z prezentacjami, które zgrupowano w czterech sesjach tematycznych. Ze strony Muzeum Niepodległości z prezentacją wystąpiła Joanna Gierczyńska, kierownik Muzeum Więzienia Pawiak, która zaprezentowała projekt zrealizowany wspólnie z Barbarą Oratowską kierownikiem Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” w Lublinie pt. „Pamięć o KL Ravensbrück”.

Więcej zob. http://www.stutthof.pl