25 stycznia 2014 r. – Obchody 151. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Muzeum Niepodległości w Warszawie wraz ze Stowarzyszeniem Szarych Szeregów, uprzejmie zapraszają
na uroczyste obchody 151. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w dniu 25 stycznia 2014 r. (sobota):

godz. 10.00 – Pałac Radziwiłłów: Koncert Pamięci Powstania Styczniowego w wykonaniu m.in. artystów: Aleksandry Bubicz – sopran, Roberta Mojsy – tenor, Jerzego Antepowicza – tenor, Macieja Baranowskiego – akompaniament, Ryszarda Bacciarellego – recytacja i Karola Stępkowskiego – recytacja, poprzedzony prezentacją albumu poświęconego Powstaniu Styczniowemu, wydanego przez Muzeum Niepodległości oraz krótką prelekcją o Powstaniu.

godz. 13.00 – Krzyż gen. Romualda Traugutta przy forcie Legionów, przy zbiegu ulic Zakroczymskiej
i Sanguszki: uroczysty Apel Pamięci w oprawie ceremoniału wojskowego, zapewnionego przez Dowództwo Garnizonu Warszawa, po którym nastąpi złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez przybyłe na uroczystość delegacje.

Muzeum Niepodległości w Warszawie