WYSTAWA: „Dzieło rąk naszych wspieraj” (Ps 90,17) Judaika Grzegorza Dudały (inspirowana tradycyjną wycinanką żydowską) wystawa z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Dzieło rąk naszych wspieraj” (Ps 90,17) Judaika Grzegorza Dudały (inspirowana tradycyjną wycinanką żydowską) wystawa z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, który odbędzie się 14 kwietnia 2023 roku o godzinie 13.00 w Galerii Brama Bielańska.

Grzegorz Dudała to z wykształcenia historyk, archiwista i dokumentalista konserwatorski ochrony zabytków. Z zawodu instruktor w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Szczekocinach. Z zamiłowania – wierszopisarz, malarz i wycinankarz, tworzący ażurowe kompozycje zwykle w jednym kawałku papieru. Zrealizował wiele wystaw indywidualnych swoich wycinanek.

W Galerii Brama Bielańska zaprezentuje swoje wycinaki o tematyce judaistycznej inspirowane m.in. psalmami starego testamentu. Wystawa jest realizowana z okazji 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

14 kwietnia 2023 roku, godzina 13.00
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej