“Równorodność” w Muzeum Etnograficznym

Ubiory łódzkiego projektanta Tomasza Armady znalazły się na wystawie “Równorodność” w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Otwarcie 3 XI. Wystawę można oglądać online. W taki sposób zaplanowano też spotkanie z artystą i kuratorami 4 XI o godz. 20.00

4 XI o godz. 20 odbędzie się spotkanie online z twórcami wystawy: Tomaszem Armadą – artystą, projektantem, Agatą Pyzik – kuratorką, Anną Grunwald i Aleksandrem Robotyckim – kuratorami wystawy ze strony PME, dyskusja na żywo oraz wirtualne oprowadzenie po ekspozycji.

Współczesne „typy ludowe” stanowiące elementy składowe wystawy „Równorodność. Kolekcja Tomasza Armady” nawiązują do tradycji etnografii i jej dawnych podręczników, a jednocześnie są artystyczną wizją i komentarzem do współczesnej Polski. Wystawą próbujemy na nowo zadać pytanie kim dzisiaj, po 30 latach transformacji, są Polacy?