Kolejna konferencja w Muzeum


W ramach obchodów 20-lecia Samorządu na Mazowszu, Muzeum Niepodległości zaprasza na trzecią konferencję z cyklu „Samorząd mecenasem kultury”. Spotkanie odbędzie się 12 września w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. To wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się więcej o pracy mazowieckich instytucji kultury.

Podczas tej edycji konferencji poruszony zostanie temat dotychczasowego dorobku w dziedzinie organizacji, inwestycji i rozwoju struktur w instytucjach kultury na Mazowszu.

Wezmą w niej udział przedstawiciele muzeów podległych Samorządowi Mazowsza. Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać między innymi prelekcji dyrektorów z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, czy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Oczywiście nie zabraknie też wystąpienia dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie, Tadeusza Skoczna , który opowie o rewitalizacji Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów.

Czwartkowa konferencja jest wydarzeniem wyjątkowo wartym uwagi, ponieważ kolejne rocznice Samorządu na Mazowszu często giną wśród innych licznych uroczystości.

Cykl konferencji „Samorząd Mecenasem Kultury” jest organizowany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Fundację im. Władysława Orkana, Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne, Stowarzyszenie Dom Polski SARNMACJA, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Związek Powiatów Polskich, a także Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Jagielloński.