Weekendowe zwiedzanie z przewodnikiem: Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

Zapraszamy na weekendowe oprowadzanie z przewodnikiem. Zwiedzający będą mieli okazję do obejrzenia więziennych cel z różnych okresów historycznych, m.in. cela śmierci z czasów Rewolucji 1905, sala śledcza oraz pomieszczenia dla oczekujących na przesłuchanie. Na wystawie stałej można zobaczyć również przedmioty wykonane przez polskich zesłańców na Syberii, a także unikatową kolekcję obrazów i szkiców malarskich Aleksandra Sochaczewskiego (1843-1923) dokumentujących ich losy.

“Weekendowe zwiedzanie z przewodnikiem” to cykl, który odbywa się w naszym Muzeum w wybrane soboty i niedziele. W tych dniach w Muzeum Niepodległości oraz w jego oddziałach odbywają się oprowadzania po wystawach, bez konieczności uiszczenia dodatkowej opłaty w wysokości 100 zł. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy opłata za bilet wstępu do Muzeum.

Z wnętrzami Cytadeli Warszawskiej zapozna Państwa kierownik Działu Zbiorów Muzeum Niepodległości Małgorzata Karolina Piekarska.

25 czerwca 2022 (niedziela), godz. 12:00
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
(Oddział Muzeum Niepodległości)
ul. Skazańców 25
Obowiązuje bilet wstępu do muzeum.