Obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego

Główne uroczystości upamiętniające okrągłą rocznicę największego i najdłuższego zrywu niepodległościowego w historii Polski odbyły się w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, oddziale Muzeum Niepodległości –  miejscu, w którym wolność i życie utraciło wielu powstańców styczniowych.

W poniedziałek 23 stycznia 2023 roku Prezydenci Polski i Litwy Andrzej Duda i Gitanas Nausėda upamiętnili 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego podczas uroczystości przy Bramie Straceń. List od Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego odczytał Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

Fot. Jakub Szymczuk/KPRP i Marek Borawski/KPRP

Otrzymaliśmy również list z podziękowaniami z Biura Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.