Konferencja naukowa poświęcona 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Zarząd Stowarzyszenia Klub Miłośników Dawnych Militariów Polskich, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dawnej Broni i Barwy oraz Muzeum Niepodległości zapraszają na Konferencję naukową poświęcona 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, która odbędzie się 4 lutego o godz. 11.00 w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.|

Program konferencji:

1. Izabela Prokopczuk – Runowska (kustosz MWP):  Żałoba narodowa i Powstanie Styczniowe w biżuterii patriotycznej. Symbolika i forma na podstawie zbiorów MWP.
  2. Prof. Marek Dutkiewicz (prezes Zarządu Głównego SMDBiB):  Umundurowanie służby zdrowia Powstania Styczniowego.
  3. Jacek Jaworski (prezes SKMDMP): Nieznana broń i niezwykłe uzbrojenie ochronne powstańców styczniowych.
  4. Mieczysław Siciński (emerytowany kustosz MWP): Broń dowódców Powstania Styczniowego.
  5. Tomasz Zawistowski (autor, kolekcjoner): Lwowska wystawa z okazji pięćdziesięciolecia Powstania Styczniowego w fotografii Józefa Kościeszy-Jaworskiego.
  6. Tomasz K. Żurawski (krajoznawca, członek Projektu Historycznego – Konspiracja, Wiązowna): Ślady powstańców styczniowych w powiatach otwockim, mińskim i garwolińskim.
  7. Maciej Winnik (członek Zarządu SKMDMP): Przyczynek do identyfikacji guzików formacji Powstania Styczniowego.

4 lutego 2023 roku, godzina 11.00 – 15.30

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej