Zapraszamy na wystawę pt. „Rapperswil na dawnych pocztówkach”.

7 października w Muzeum Niepodległości, w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów w Warszawie odbył się na wernisaż wystawy pt. „Rapperswil na dawnych pocztówkach”.

Pomysł wystawy Rapperswil na dawnych pocztówkach powstał kilka lat temu, kiedy okazało się, że wśród członków Towarzystwa Rapperswilskiego znajdują się kolekcjonerzy dawnych pocztówek. Zbiory posiada Izabela Gass, Marian Sołobodowski i Jan Wolski. Kwerendę wykonano także w dwóch instytucjach: Archiwum PAN i Muzeum Niepodległości w Warszawie. Autorami scenariusza wystawy są Ewa Furmańska, Izabela Gass, Hanna Krajewska.

Pomysł wystawy Rapperswil na dawnych pocztówkach powstał kilka lat temu, kiedy okazało się, że wśród członków Towarzystwa Rapperswilskiego znajdują się kolekcjonerzy dawnych pocztówek. Zbiory posiada Izabela Gass, Marian Sołobodowski i Jan Wolski. Kwerendę wykonano także w dwóch instytucjach: Archiwum PAN i Muzeum Niepodległości w Warszawie. Autorami scenariusza wystawy są Hanna Krajewska, Ewa Furmańska, Izabela Gass, .

W wydarzeniu wzięli udział m.in. zastępca Ambasadora Szwajcarii pan Minister Matthias Dettling oraz członkowie Towarzystwa Rapperswilskiego i Towarzystwa Polsko-Szwajcarskiego. Słowo wstępne wygłosiła Pani Prezes obydwu towarzystw prof. Hanna Krajewska.

Wystawę współorganizuje wraz z Muzeum Niepodległości Towarzystwo Rapperswilskie w Warszawie oraz Towarzystwo Polsko-Szwajcarskie.

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia.

7 października 2021, godzina 15:30, sala multimedialna
Muzeum Niepodległości