WYSTAWA: Powstanie Styczniowe. Droga do niepodległości – Kordegarda

Zapraszamy do obejrzenia wystawy Narodowego Centrum Kultury w warszawskiej galerii Kordegarda. Wystawa pt. “Powstanie Styczniowe. Droga do niepodległości” jest poświęcona upamiętnieniu 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Wystawa będzie trwała od 12 stycznia do 12 lutego tego roku. Na wystawie prezentowane są eksponaty pozyskane ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, dzięki uprzejmości Muzeum Narodowego w Lublinie.

Ekspozycja zawiera rysunki, grafiki i akwarele artystów, którzy brali czynny udział w Powstaniu, m.in.:

Kazimierza Alchimowicza, Michała Elwiro Andriollego, Adama ChmielowskiegoLudomira BenedyktowiczaMaksymiliana Gierymskiego, Edwarda JürgensaAntoniego Maksymiliana OborskiegoAlfreda Izydora RömeraStanisława Witkiewicza. W Kordegardzie pojawią się też prace Franciszka StreittaAdriana Głębockiego, Józefa Chełmońskiego i Antoniego Kamieńskiego oraz instalacje dwojga współczesnych artystów – Teresy Murak oraz Mateusza Rembielińskiego.

12 stycznia – 12 lutego 2023 roku,
Kordegarda.