Wystawa: “Ecce Homo” – Elżbieta Krajewska-Waga

W Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Al. Szucha, w jednej z cel – izolatek od 5 maja 2022 r. będą prezentowane prace Elżbiety Wagi-Krajewskiej. Jest to cykl prac TWARZE wykonanych techniką linorytu na czerpanym papierze. Na cykl składa się 7 prac. Sześć z nich przedstawia twarze ludzi – więźniów. Wszystkie one zwracają się ku tej jednej – głowie Chrystusa na Krzyżu. To On był Nadzieją dla więzionych, zgnębionych, skatowanych. On Chrystus wie czym jest los znieważonego, odartego z czci i godności ludzkiej więźnia. On wie czym jest los skazanego na śmierć.

Zaprezentowanie prac plastycznych w tym miejscu stanowi formę hołdu byłym więźniom, którzy byli przesłuchiwani w siedzibie gestapo w Al. Szucha.

Wystawa Elżbiety Wagi-Krajewskiej jest inauguracją działalności nowej formy wystawienniczej w Mauzoleum. Naszym celem jest cykliczne prezentowanie sztuki nawiązującej do martyrologii narodu polskiego. Przez takie działanie chcemy poszerzyć ofertę wystawienniczą Mauzoleum Walki i Męczeństwa.

Elżbieta Waga-Krajewska rocznik 1972 jest absolwentką ASP w Warszawie, na której w 1997 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Zajmuje się grafiką warsztatową a także malarstwem olejnym. Jest autorka wielu ilustracji książkowych.

5 maja 2022 roku, godzina 17.00
Mauzoleum Walki i Męczeństwa