WYSTAWA: “Radzymin 1920. Ratunek dla Europy”

Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego zapraszają na wernisaż wystawy “Radzymin 1920. Ratunek dla Europy” w ramach Galerii Malarstwa Historycznego.

Wydarzenie rozpocznie się w środę 5 lipca 2023 o godzinie 12.00 w sali im. Karola Beyera w budynku Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.

Rok 1920 przyniósł prócz zwycięstwa nad Rosją bolszewicką i obrony odzyskanej niepodległości, ratunek całemu kontynentowi. Nie jest tajemnicą, iż Polska była tylko pomostem do wzniecenia płomienia rewolucji komunistycznej w całej Europie Zachodniej. Na wystawie zostaną zaprezentowane dzieła malarskie ze zbiorów Muzeum Niepodległości i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego poświęcone wielkim postaciom wojny z 1920 roku jak i zwykłym żołnierzom. Na ekspozycji znajdą się także medale upamiętniające Bitwę Warszawską ze zbiorów Muzeum Niepodległości.

Kuratorzy wystawy: Maciej Jakubowski, dr Grzegorz Kuba.

Wybór eksponatów: Małgorzata Karolina Piekarska.

Wystawa potrwa do 14 sierpnia 2023.