WERNISAŻ: „Portret z wierszy i pamięci. Grupa Poetycka «Wołyń»”

Wystawa „Portret z wierszy i pamięci. Grupa Poetycka «Wołyń»” już otwarta! Na wczorajszym wernisażu w imieniu Dyrekcji Muzeum Niepodległości gości powitał kierownik Działu Historii i Badań Naukowych dr Krzysztof Bąkała. Następnie prof. Lech Wojciech Szajdak – autor wystawy, syn Stefana Szajdaka – współzałożyciela Grupy Poetyckiej “Wołyń”, przybliżył zgromadzonym historię powstania oraz postaci członków grupy poetyckiej.

Swoją obecnością zaszczycili nas m. in: Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Pani Monika Salamon-Miłoboszewska oraz Andrzej Grzyb Poseł na Sejm RP.

Wystawa będzie prezentowana w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów do 27 kwietnia.

Zapraszamy do zwiedzania!

______________________________________________________________________________________