WERNISAŻ: Miasto Maków nad Orzycem

W piątek 23 czerwca 2023 roku o godz. 12.00 zapraszamy do Galerii Brama Bielańska na wernisaż wystawy “Miasto Maków nad Orzycem”.

Będzie to pierwsza publiczna prezentacja zabytków dokumentujących historię Makowa Mazowieckiego. Dzieje tej niewielkiej północnomazowieckiej miejscowości ujęte są tu z perspektywy jego zwykłych mieszkańców. Ekspozycja złożona głównie z XIX i XX-wiecznych dokumentów oraz fotografii przedstawia miasto i ludzi, którzy je zamieszkiwali. Drugą grupę zabytków stanowią przedmioty codziennego użytku towarzyszące pracy, edukacji i wydarzeniom religijnym. Wystawa podkreśla także znaczenie i rolę miasta jako swoistego centrum istotnych wydarzeń dla najbliższej okolicy. Miejsca, w którym wielu mieszkańców powiatu makowskiego spędzało znaczną część swojego życia.

Wystawa potrwa do 2 sierpnia 2023 roku.

23 czerwca 2023 (piątek), godz. 12.00

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej