POIiŚ o przeszłości – filmy


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi filmami ze strony Programu Infrastruktura i Środowisko. Program Infrastruktura i Środowisko realizuje duże i nowoczesne inwestycje w całym kraju. Realizacja tych projektów przyczynia się także do odkrywania historii. Inwestycje Programu Infrastruktura i Środowisko wiążą się bowiem z realizacją dużych przedsięwzięć, odkrywając podczas ich realizacji spektakularne skarby ukryte w ziemi.

Program Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 to największy program wdrażany w Unii Europejskiej. Środki na jego realizację przekraczają 128 mld zł, a obszary wsparcia obejmują sektory: transportu, energetyki, środowiska, zdrowia i kultury. W naszym Muzeum zrealizowano w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko projekt Dostosowanie Pałacu Przebendowskich / Radziwiłłów do nowych funkcji kulturalnych i edukacyjnych w tym dla osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy na wystawę w naszym Muzeum pt. “POIiŚ o przeszłości” – wystawie zdjęć i artefaktów, odkryć archeologicznych i paleontologicznych, których dokonano w trakcie realizacji projektów dofinansowanych ze środków unijnych. Wystawa czynna do 30 czerwca 2022 roku.
“POIiŚ o przeszłości” – zwiastun