Galeria Brama Bielańska znowu przyjmie gości!


Cytadela Warszawska powoli wraca do życia. Zwiedzający mogą już oglądać elementy plenerowej wystawy na terenie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Już w najbliższą środę, 3 czerwca, uczynimy kolejny krok w powrocie do normalności po pandemii.

3 czerwca o godzinie 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie Galerii Brama Bielańska. Wydarzenie to zostanie zainaugurowane autorską wystawą Tadeusza Zielińskiego Kłamstwo – wirus cywilizacji.

Wystawa ta powstała przy współpracy Muzeum Niepodległości w Warszawie i Fundacji Rozwoju UKSW, a jej pomysłodawcą był Tadeusz Zieliński.

Kłamstwo otacza nas z każdej strony. Spotykam się z nim wy życiu politycznym, biznesie i sporcie, a nawet w zwykłych relacjach międzyludzkich, gdzie powstało kłamstwo grzecznościowe. Kłamstwo jest proste, łatwe do usprawiedliwienia i popełnienia. Tymczasem prawda wciąż jest terminem tajemniczym, który od wieków spędza sen z powiek filozofom i nie może zostać przyporządkowana do żadnego kryterium, które dałoby prostą odpowiedź, co nią jest.

Odpowiedź na pytanie, jakie oblicza ma kłamstwo oraz czy zawsze wygrywa z prawdą, znajdzie się w Galerii Brama Bielańska.