FINISAŻ: „Gabriel Narutowicz (1865-1922) – pierwszy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W stulecie wyboru i śmierci”

Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w finisażu wystawy plenerowej pt. „Gabriel Narutowicz (1865-1922) – pierwszy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W stulecie wyboru i śmierci”, która została zorganizowana w hołdzie dla pierwszego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasza wspaniała wystawa była wyjątkowym sposobem upamiętnienia wyboru i śmierci Gabriela Narutowicza, który odegrał tak ważną rolę w historii Polski. Zawierała wiele interesujących informacji o jego życiu i dokonaniach, a także zdjęcia i dokumenty związane z jego prezydenturą.

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia, uczestnicy mieli szansę zobaczyć film „Śmierć prezydenta” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, który zaprezentowano specjalnie dla uczczenia pamięci pierwszego Prezydenta RP.

Wystawa była prezentowana przed Muzeum Niepodległości w Warszawie od 6 grudnia 2022.

__________________________________________________________________________________________________________