#ZaprosiliNas

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprosiło nas na wystawę “Kto napisze historię łez”.

Artystki o prawach kobiet
“Od ponad stulecia trwa spór o prawa reprodukcyjne kobiet. Ścierają się tu odmienne wizje społeczeństwa i państwa, roli religii i granic wolności jednostki. Kto ma w tej sprawie decydujący głos? Kwestia ta potrafi fundamentalnie dzielić. W sporze ginie opis osobistych, jednostkowych doświadczeń, a przede wszystkim – kobieca perspektywa.
Tytuł wystawy został zaczerpnięty z pracy amerykańskiej artystki Barbary Kruger i podkreśla żmudny proces dochodzenia kobiet do swoich praw. Prezentowane na wystawie dzieła starają się przełamać impas jaki zapanował w debacie nad aborcją, przekroczyć kryzys języka werbalnego i wizualnego.”

Zespół kuratorski: Magda Lipska, Sebastian Cichocki i Łukasz Ronduda.

Polecamy i zapraszamy!

26 listopada 2021 r., godzina 18:00
Muzeum nad Wisłą
Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwer Kpt. S. Skibniewskiego “Cubryny”