#ZaprosiliNas

Zespół Muzeum Józefa Czechowicza zaprosiło Nas na spotkanie z Marcinem Sendeckim, laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” 2022 (za całokształt twórczości).

Podczas spotkania odbędzie się rozmowa na temat ostatnich książek poetyckich Marcina Sendeckiego, posłuchamy też autorskiego wyboru wierszy.

Marcin Sendecki (1967) – urodzony w Gdańsku, dorastał w Tomaszowie Lubelskim. Autor kilkunastu książek poetyckich, przekładów z języka angielskiego, redaktor wyborów wierszy i antologii. Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” za tom „Przedmiar robót” (2015) oraz za całokształt twórczości (2022), Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej (2017), wielokrotnie nominowany do nagród poetyckich.

Ostatnio opublikował autorski wybór wierszy „[Ka]” (2019) oraz „Do stu” (2020).

26 listopada (sobota) o godzinie 17.00
Muzeum Józefa Czechowicza