#ZaprosiliNas

Od Muzeum Józefa Czechowicza otrzymaliśmy zaproszenie na wernisaż wystawy prac Artura Przybysza pt. “Akwarelowy spacer po mieście Lublinie”. Wystawa odbywa się w ramach “Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP – 2022” projektu realizowanego dzięki wsparciu Miasta Lublin. Jej organizatorami są Okręg Lubelski Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Muzeum Literackie, Oddział Muzeum Narodowego w Lublinie. Wystawa potrwa do 3 grudnia 2022 roku.

Artur Przybysz urodził się, mieszka i tworzy w Lublinie. Ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz  Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Lublinie, a także w Bełżycach, Castrze (Słowenia), Drohobyczu (Ukraina), Kozłówce, Radomsku, Wrocławiu i Zakrzówku. Początkowo tworzył w technice olejnej, obecnie wypowiada się głównie w akwareli. Inspirują go przede wszystkim architektura i pejzaż.

9 listopada 2022 roku, godzina 18.00
Oddział – Muzeum Literackie