#ZaprosiliNas

Muzeum Warszawy zapraszana na wystawę pt. “Grażyna Hase – Zawsze w modzie”. Wystawa poprowadzi nas przez karierę Grażyny Hase. Bohaterka wystawy pod koniec lat 50. wkroczyła w świat mody jako modelka. Wkrótce zdobyła uznanie jako projektantka i stworzyła własną markę stając się mentorką dla pokoleń projektantek i projektantów.

Chronologiczne spojrzenie jest także próbą ujęcia dzieła i osoby Grażyny Hase z kilku perspektyw. Jej różnorodną twórczość trudno krótko scharakteryzować, a wielowymiarowa postać projektantki wymyka się prostym klasyfikacjom. Działając w samym centrum branży modowej transformowała ją i rozwijała, zachowując wciąż niezależność i oryginalność.

Na wystawie pokazanych jest ponad 200 obiektów. Przede wszystkim są to ubiory, dodatki i projekty z kolekcji Muzeum Warszawy, a także fotografie, filmy i publikacje prasowe.

Wystawa potrwa od 28 kwietnia do 11 września 2022 roku.

Muzeum Warszawy
Rynek Starego Miasta 32