#Zaprosili Nas

Zaproszono nas na spacer edukacyjny pt. “Niedoceniane piękno krowoderskich kamienic. Spojrzenie okiem fotografa (Mariusz Bembenek, Radny Dzielnicy V)”, który odbędzie się 6 listopada 2021 roku w Krakowie. Spacer organizuje oddział Muzeum Krakowa – Ulica Pomorska.

W latach 20. i 30. XX w. na ternie dzisiejszej Krowodrzy budownictwo mieszkaniowe weszło w okres prosperity. Rodzimi architekci nie ulegali wpływom artystów zachodnich, zachowując w swoich projektach charakterystyczne elementy tradycyjnego stylu przejawiającego się w pięknie sztuki dekoracyjnej. Wygląd tutejszych kamienic nawiązuje do architektury modernizmu, stanowiąc przy tym rozwinięcie myśli architektonicznej szkoły krakowskiej łączącej atrakcyjną wizualnie stylizację z funkcjonalnością.

6 listopada 2021, godzina 12.00
Ulica Pomorska