Zapraszamy na Salon Dobrej Książki ONLINE im. Tadeusza Górnego. Prezentacja publikacji pt. „Nieba i ziemi nie widać: warszawiacy we wrześniu 1939.”

Zapraszamy na kolejny Salon Dobrej Książki ONLINE im. Tadeusza Górnego!!!

Prezentacja publikacji pod redakcją Anny Wrońskiej „Nieba i ziemi nie widać: warszawiacy we wrześniu 1939.”, Muzeum Warszawy, Warszawa 2019.

Warszawa we wrześniu 1939 roku widziana oczami jej mieszkańców, uczestników i świadków tragicznych wydarzeń. Wspomnienia pisane po wojnie, nadesłane w 1948 roku na konkurs „Pamiętnik warszawiaka” są relacją z oblężonej Warszawy, dwudziestu siedmiu dni obrony cywilnej miasta i kapitulacji stolicy. Bezpośrednie wspomnienia przenoszą nas w atmosferę panującą w Warszawie, stajemy się świadkami przeżyć zwykłych mieszkańców Warszawy. Dziewiętnaście wybranych opowieści przedstawionych w książce jest niezwykłym świadectwem tamtych czasów.

Prezentacja publikacji: dr Beata Michalec, Jan Engelgard.

Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego” – inicjatywa Muzeum Niepodległości w Warszawie – to, zgodnie z założeniem, cykliczne kameralne spotkania promujące wartościowe publikacje książkowe o tematyce historycznej, społecznej i kulturalnej  oraz ich autorów.

30 września 2021, Kanał YouTube Muzeum
Niepodległości