XV edycja konkursu »Mazowieckie Zdarzenia Muzealne “Wierzba”«: Muzeum Niepodległości nagrodzone!

Miło nam poinformować Państwa o przyznaniu Muzeum Niepodległości dwóch nagród w konkursie Mazowieckie Zdarzenia Muzealne “Wierzba”.

O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego projektu otwartego, najlepszego projektu edukacyjnego, najlepszego projektu w kategorii „Muzea w sieci” i najlepszego wydawnictwa ubiegało się 130 zdarzeń muzealnych z całego Mazowsza. W konkursie mogły wziąć udział muzea, których siedziba znajduje się na terenie województwa mazowieckiego.

W kategorii “Muzea w sieci”, nasze Muzeum otrzymało nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca! Nagrodzony projekt to :„Noc na Cytadeli”. W kolejnej kategorii, „Najciekawsze wydawnictwo muzealne”, także otrzymaliśmy nagrodę. Trzecie zaszczytne miejsce zajęło wydawnictwo naszego Muzeum pt. „Bitwa Warszawska 1920. Dzieła sztuki – fotografie – odezwy” pod redakcją dr. Tadeusza Skoczka. Wydawnictwo można nabyć w naszej księgarni.