WYDARZENIE: Wszechnica Kościuszkowska. Rocznica Insurekcji Warszawskiej

Z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję Wszechnicy Kościuszkowskiej, która odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2023 roku w Muzeum Niepodległości.

Wszechnica Kościuszkowska to cykl spotkań poświęconych historii Polski oraz ideom narodowym i patriotycznym, które organizowane są w Muzeum Niepodległości w Warszawie. W trakcie spotkań, zaproszeni eksperci przedstawiają wybrane zagadnienia związane z historią Polski.

Podczas nadchodzącej edycji Wszechnicy Kościuszkowskiej, będziemy mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów na temat historii Polski oraz debatować na ważne tematy dotyczące naszej ojczyzny. Zostanie także zaprezentowany obraz pt. “Wjazd T. Kościuszki do Warszawy w 1794”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wszechnicy Kościuszkowskiej w Muzeum Niepodległości, która odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2023 roku. To będzie niezapomniane wydarzenie dla każdego, kto interesuje się historią Polski i jej kulturą.

Program wydarzenia:

Godzina 11.00 – uroczystość patriotyczna przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki

Godzina 13.00 – uroczysta sesja dotycząca 229. rocznicy Insurekcji Warszawskiej (sala multimedialna w Pałacu)

18 kwietnia 2023 roku, od godziny 11.00
Muzeum Niepodległości