WYDARZENIE: Rodzinna niedziela w Muzeum Niepodległości w Warszawie . Moda na patriotyzm. Historia zapisana w kotylionach

Podczas celebracji Święta Niepodległości zwykło się ozdabiać budynki biało-czerwonymi flagami, gromadzić podczas oficjalnych apeli, odśpiewywać hymn Polski. Jednym ze stosunkowo świeżych zwyczajów, zaczerpniętym z tradycji Stanów Zjednoczonych jest przywdziewanie patriotycznych kotylionów. Czym są i skąd wziął się ten zwyczaj, o tym dowiemy się podczas kolejnej odsłony rodzinnej Niedzieli w Muzeum Niepodległości?

Koszt zajęć wynosi 5 zł (bilet ulgowy) i 10 zł ( bilet normalny) od każdego uczestnika. Zajęcia trwają od godziny do 75 minut. Wszystkie spotkania odbywają się w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów. W spotkaniu może brać udział maksymalnie 20 osób. Zachęcamy do rezerwacji miejsc drogą mailową edukacja@muzn.pl lub pod numerem telefonu 22 827 96 43.

20 listopada 2022 roku, godzina 11.00
Muzeum Niepodległości