WYDARZENIE: Nasze zrywy powstańcze 1806-1918/19. Mogilno, Trzemeszno, Strzelno, Dąbrowa, Orchowo.

W Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów zakończył się wernisaż wystawy pt. “Nasze zrywy powstańcze 1806-1918/19. Mogilno, Trzemeszno, Strzelno, Dąbrowa, Orchowo.”

W projekcie uczestniczy 5 gmin (Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Orchowo i Trzemeszno) oraz Powiat Mogileński. Wystawa, przedstawia chlubną przeszłość i dorobek gmin w temacie zrywów niepodległościowych. Stała się takżę okazją do promocji i zaprezentowania samorządów.

Okres historyczny: od powstania Wielkopolskiego 1806/1807 do Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, przez Powstanie Listopadowe, Powstanie Wielkopolskie i Powstanie Styczniowe.

Wystawę będzie można zwiedzać do 30 września 2022 r.

9 czerwca 2022 roku (czwartek) godz. 13.00
Muzeum Niepodległości w Warszawie
Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów
al. Solidarności 62