WYDARZENIE: “60-lecie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy” – wykład i prezentacja wyników badań

28 kwietnia 2023 roku w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów odbył się w ramach sympozjum naukowego Muzeum Niepodległości wykład dr Beaty Michalec pt. “60-lecie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy” . Dr Beata Michalec prezentuje wyniki wieloletnich własnych badań dotyczących 60. lat działalności Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.
Dr Beata Michalec jest autorką wielu artykułów z zakresu varsavianistyki, jest także biografką Tekli Bądarzewskiej polskiej zapomnianej XIX-wiecznej kompozytorki. W działalności naukowej zajmuje się badaniami historii stolicy. Kuratorka wystaw historycznych historyk i naukowiec.

______________________________________________________________________________________________________________________________