Wszechnica Kościuszkowska

Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Polska Fundacja Kościuszkowska zapraszają na konferencję naukową Walki o Warszawę w 1794 roku, której transmisja odbędzie się 16 kwietnia 2021 roku o godz. 12.00 na kanale YouTube:

Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów 227. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej oraz 275. rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki pod nazwą Wszechnica Kościuszkowska.

Program konferencji:

Prof. dr hab. Izabella Rusinowa – Walki o Warszawę w roku 1794

Prof. dr hab. Marian Marek Drozdowski – Insurekcja w Wilnie i rola Litwinów w walkach o Warszawę

Dr Leszek Marek Krześniak – Jakie miejsca związane z Insurekcją Kościuszkowską należy upamiętnić w Warszawie

W związku z uroczystościami, przedstawiciele Muzeum Niepodległości wraz z Polską Fundacją Kościuszkowską w dniu 17 kwietnia 2021 roku złożą kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Warszawie.