Wernisaż wystawy “Błogosławiony bp Grzegorz Chomyszyn. Prorok Ukrainy” w Krakowie.

Muzeum Niepodległości w Warszawie, Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego serdecznie zapraszają na wystawę „Błogosławiony Biskup Grzegorz Chomyszyn – Prorok Ukrainy”.

Wystawa przybliża czytelnikom sylwetkę i losy greckokatolickiego biskupa diecezji stanisławowskiej na Ukrainie w latach 1904-1945, dążącego do zbliżenia z Kościołem rzymskokatolickim, ukraińskiego patrioty – przeciwnika nacjonalizmu i męczennika za wiarę – ofiary okrutnych represji ze strony NKWD.

Wystawę można oglądać w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8).

Zapraszamy do obejrzenia relacji z finisażu wystawy w naszym Muzeum.

Poniżej krótka fotorelacja z wernisażu wystawy, który odbył się 11 sierpnia 2021 r.