Vivat Patria

Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Fundacja Polonia Union zapraszają na obchody Święta Narodowego 3 maja, Dnia Polonii i Polaków za granicą oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Wydarzenie odbędzie się 30 kwietnia 2021 roku o godz. 12.00 online.

Fundacja Polonia Union we współpracy z Muzeum Niepodległości w Warszawie, Samorządem Województwa Mazowieckiego, Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacją Sedeka, Biblioteką Publiczna im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Stowarzyszeniem Współpracy Polska-Wschód, Gallery La Vie Skin, Izbą Przemysłowo-Handlową Polska-Azja, Stowarzyszeniem  Związek Przedsiębiorców Chińskich w Polsce, firmą Euroenergocommrce wraz z partnerami zapraszają na uroczystość VIVAT PATRIA!w hołdzie tym, którzy walczyli o Polskę niepodległą, wolną i demokratyczną.

Na kalendarzowej mapie Polski jest wiele dat upamiętniających dzieje narodu polskiego, które na zawsze wpisały się w kształtowanie państwowości. Miesiąc maj jest dla nas Polaków miesiącem szczególnym. VIVAT PATRIA!cytat ten z całą pewnością wyraziście oddaje ducha wydarzeń sprzed laty. 3 maja obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji – Święto Narodowe Trzeciego Maja, 2 maja przypada Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto 01 maja przypada rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Inspiracją przeprowadzenia uroczystości są wartości szczególnie ważne dla Polaków: suwerenność, dążenie do wolności, solidarność, braterstwo, poszanowanie godności i praw człowieka.