Sybilla 2017 została przyznana Muzeum Niepodległości w Warszawie

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów przyznał nagrody za miniony rok. W kategorii „Przedsięwzięcia o Tematyce Martyrologicznej” Sybilla 2017 została przyznana Muzeum Niepodległości w Warszawie. Podczas uroczystej gali XXXVIII Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla, zorganizowanej w poniedziałek 21 maja br. w Muzeum Narodowym w Warszawie, nagrodę odebrała Joanna Gierczyńska, kierownik Muzeum Więzienia Pawiak (oddziału Muzeum Niepodległości).

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku organizowany jest pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych przedsięwzięć organizowanych przez polskie muzea, poprzez wybór najwybitniejszych osiągnięć z wszystkich dziedzin działalności muzealnej lub wyrażenie uznania dla autorów wyróżniających się dokonań muzealnych.

Nasza placówka została wyróżniona za projekt pt. Modernizacja części wystawy stałej – sekwencji „Pawiacki Dzień 1939–1944”. Nagrody przyznawane od blisko 40 lat w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla – to najważniejsza forma uznania w polskim muzealnictwie.

Na zdjęciach: zmodernizowana część wystawy stałej – sekwencja „Pawiacki Dzień 1939–1944”.