Spotkanie autorskie z dr Beatą Michalec w Czytelni naukowej nr XX na Białołęce

Serdecznie zapraszamy 29 listopada 2002 roku, o godz. 18.00 do Czytelni naukowej nr XX (Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy) na spotkanie autorskie z dr Beatą Michalec (zastępcą dyrektora ds. programowych Muzeum Niepodległości w Warszawie), autorką publikacji pt. “Stefan Starzyński – gospodarz stolicy w latach 1934-1939”.

Monografia jest wynikiem wieloletnich badań naukowych prowadzonych przez autorkę na temat Warszawy, Zarządu m.st. Warszawy za czasów prezydenta Starzyńskiego oraz działalności przedwojennych towarzystw przyjaciół dzielnic stolicy, wspólnych losów Starzyńskiego i Lorentza.

Książka zawiera także unikalne kalendarium dotyczące bohatera monografii, począwszy od momentu powołania Stefana Starzyńskiego na Tymczasowego Prezydenta m.st. Warszawy (2 sierpnia 1934 roku), do dnia aresztowania przez Gestapo i uwięzienia na Pawiaku. Po osadzeniu na Pawiaku po prezydencie Starzyńskim urwał się ślad.

Ta unikalna pozycja książkowa jest dostępna do kupienia w księgarni Muzeum Niepodległości.
Publikacja w wersji elektronicznej jest dostępna do pobrania za darmo ze strony internetowej  Muzeum Niepodległości.