WYDARZENIE: Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego – wieczór poetycki Poezja pisana wędrówką

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Salonu Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego, która odbędzie się już 27 października.

Podczas spotkania prezentowana będzie twórczość poetycka Franciszka Habera – autora 30. tomików poetyckich, montaży poetyckich, scenariuszy filmowych, audycji radiowych, a także tekstów szant. Franciszek Haber w swojej poezji, łącząc piękno przyrody wraz z nieuchronnym upływem czasu, stawia jednocześnie pytania o sens instnienia w zderzeniu z naszym osamotnieniem. Ernest Bryll napisał o nim, „(…) mimo delikatności opisywania, zbyt zmysłowy, buduje wiersze tak że aż chce się dotknąć”. Autorowi nadany został „Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, którego wręczenie nastąpi podczas spotkania w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Prowadzenie prof. dr Zbigniew Andrzej Judycki.

27 października 2022 roku, godzina 17.00
Muzeum Niepodległości