WYDARZENIE: Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego publikacja pt. Więźniowie KL Lublin 1941-1944

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Salonu Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego, która odbędzie się już 24 października. Podczas salonu przedstawimy państwu publikację pt. Więźniowie KL Lublin 1941-1944 pod redakcją Tomasza Kranza i Wojciecha Lenarczyka. Wydawnictwo jest historią ludzi, których niemieccy okupanci z różnych powodów zamknęli za drutami Majdanka.

Salon odbędzie się 24 października o godzinie 12.00 w Muzeum Więzienia Pawiak. Monografia jest efektem pracy pięciu badaczy związanych z Państwowym Muzeum na Majdanku. To pierwsza publikacja zawierająca całościowe spojrzenie na losy Polaków osadzanych na Majdanku, historia ludzi, których niemieccy okupanci z różnych powodów zamknęli za drutami obozu. Wydawnictwo jest nie tylko świeżym spojrzeniem na historię Majdanka, ale także dzieje nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Przedstawienie publikacji: Marta Grudzińska, Wojciech Lenarczyk, Robert Hasselbush, Joanna Gierczyńska.

24 października 2022 roku, godzina 12.00
Muzeum Więzienia Pawiak