Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego. Prezentacja publikacji Anny Remiszewskiej, “Plan symbolicznych krzyży na Miejscu Straceń w Treblince”

18 października 2021 roku w Muzeum Więzienia Pawiak odbył się kolejny Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego. Zaprezentowano książkę pt. Plan symbolicznych krzyży na Miejscu Straceń w Treblince, autorstwa Anny Remiszewskiej opublikowaną przez Muzeum Treblinka. Publikacja jest przewodnikiem po terenie, który dziś nazywany jest Miejscem Straceń. Przybliża historie tego miejsca, które pełniło rolę obozowego cmentarza i było dogodnym terenem dla niemieckich okupantów do wykonywania egzekucji. Publikacja składa się z 11 rozdziałów i 3 aneksów. Zawiera relacje świadków, dokumenty, zdjęcia, plany, listy obozowe oraz biogramy poświęcone ofiarom tego miejsca.

Poniżej krótka foto relacja z wydarzenia.

18 października 2021, godz.12.00
Muzeum Więzienia Pawiak,