Salon Dobrej Książki

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na kolejny odcinek cyklu Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego, którego premiera na kanale YouTube odbyła się 20 maja o godz. 12.00.

Podczas spotkania prezentujemy Państwu publikację Macieja Załuskiego pt. Trzy wieki rodziny Levittoux w Polsce.

Autor prezentuje w swojej książce jedenaście sylwetek członków rodziny Levittoux, którzy są jego przodkami.

Publikacja ta jest wyjątkowo ważna dla Muzeum Niepodległości w Warszawie, a zwłaszcza dla naszego oddziału Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, ponieważ jeden z najsłynniejszych członków rodu Levittoux, Karol, był więźniem Cytadeli. Od jego postaci rozpoczyna się książka, która kończy się na jego imienniku, który zginął podczas zamachu majowego.