Ryszard Miazek nie żyje

30 października 2020 r. w Warszawie w wieku 75 lat z powodu koronawirusa zmarł Ryszard Miazek, nasz Kolega i Przyjaciel, kierownik Działu Naukowo-Oświatowego Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Wieloletni działacz ruchu ludowego, ekonomista i publicysta.

Był rzecznikiem prasowym rządu Waldemara Pawlaka, założycielem Ludowego Towarzystwa Naukowo-Kulturalnego, redaktorem naczelnym czasopism “Wieś i Państwo” oraz “Zielony Sztandar”, prezesem TVP SA. oraz Polskiego Radia, Dyrektorem Centralnej Biblioteki Rolniczej czy Mazowieckiego Centrum Kultury.

Od wielu lat współpracował z Muzeum Niepodległości, szczególnie z Działem Historii i Badań Naukowych przy okazji wielu konkursów, ostatnio Konkurs pamiętnikarski „Opowiedz nam swoją historię. 100 lat niepodległości w historii mojej rodziny” . Miał duży wkład do niezliczonych publikacji wydawanych przez oba nasze Muzea, był autorem wielu tekstów do czasopisma “Niepodległość i Pamięć”. Z ramienia Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego współorganizował szereg konferencji naukowych w tym ostatni cykl “Mazowsze Mecenasem Kultury”. Wspólnie realizował z Muzeum Niepodległości spotkania z cyklu “Salon Dobrej Książki” oraz liczne edukacyjne nagrania filmowe. Na pogrzebie, który odbędzie się w środę, obecna będzie delegacja Akademii Seniora Muzeum Niepodległości, której Ryszard Miazek był wykładowcą. Od Akademii Seniora zamówiony został także nekrolog w Gazecie Wyborczej.

Żegnamy Go z wielkim smutkiem, dyrekcja oraz pracownicy Muzeum Niepodległości