Rodzinna Niedziela w Muzeum Niepodległości. Mazurek Dąbrowskiego ,,hit” nieśmiertelny

Na zajęciach edukacyjnych prowadzonym w Muzeum Niepodległości w Warszawie poznamy historię najbardziej rozpoznawalnej pieśni patriotycznej, która w 1927 roku stała się hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej. Wspomniane w utworze osoby i wydarzenia staną się punktem wyjścia do rozmowy o ważnych datach z historii naszego kraju.

🔸Jakie były okoliczności powstania Mazurka Dąbrowskiego?
🔸Jak postrzegano hymn kiedyś i co znaczy dla nas dziś?

Koszt zajęć wynosi 5 PLN za bilet ulgowy, 10 PLN za bilet normalny. Zajęcia trwają od godziny do 75 minut. Wszystkie spotkania odbywają się w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów.

W spotkaniu może brać udział maksymalnie 15 osób.

Zachęcamy do rezerwacji miejsc drogą mailową edukacja@muzeumniepodleglosci.art.pl lub pod numerem telefonu 22 827 96 43.

20 marca 2022 roku (niedziela) godz. 11.00
Muzeum Niepodległości w Warszawie