Rodzinna Niedziela w Muzeum Niepodległości. Kaligraficzna podróż w czasie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Mazowszu

Wczoraj (18 września 2022 roku) w Muzeum Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie z cyklu „Rodzinna Niedziela w Muzeum Niepodległości”.

Wydarzenie było jednym z wielu organizowanych przez Muzeum w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w kaligrafii w stylu retro – z użyciem stalówki redisówki. Poznali także uniwersalne zasady pięknego pisania. Choć dłonie były brudne od atramentu, wszyscy kaligrafowali wytrwale.
Gratulujemy postępów!

Zapraszamy na kolejne zajęcia 16 października.

18 września 2022 roku
Muzeum Niepodległości
Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów
al. Solidarności 62