Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Szanowni Państwo,

w tym roku po raz kolejny zapraszamy na obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Bibliotece na Koszykowej. W zeszłym roku tematem gier i spacerów były losy biblioteki, księgozbioru i pracowników w czasie Powstania. Jednak rok 2013 to dla nas ogromne zmiany. Ruszyły pełną parą prace na placu budowy, w ramach realizacji projektu “Rozbudowa i modernizacja Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego. W związku z tym wychodzimy poza Bibliotekę zapraszamy do udziału w dwóch wydarzeniach.

Gra miejska “Adresat na froncie” – gracze wcielą się w rolę kuriera powstańczej poczty. Gra jest dostępna dla wszystkich, ale najmłodsi powinni startować pod opieką dorosłych. Gracze sami, odnajdując wskazówki, podążając śladami kuriera, przenoszącego meldunki w Śródmieściu, dojdą do celu.
Gracze sami mogą wskazać godzinę, w której rozpoczną swoją przygodę.
Wszyscy uczestnicy gry, którzy ją ukończą, wezmą udział w losowaniu nagród! 🙂

Spacer historyczny śladami batalionu Ruczaj, po terenie Śródmieścia. Wycieczki poprowadzą licencjonowani przewodnicy po Warszawie. Spacery startować będą o 12:00, 14:00 i 16:00.

By wziąć w grze czy spacerze wystarczy wysłać maila na adres promocja@koszykowa.pl, z podaniem imion i nazwisk zgłaszanych osób, a także ze wskazaniem godziny udziału.

Spacer i gra ruszają z Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, ul. Koszykowa 28, z Gmachu im. St. Kierbedziów.

Zapraszamy!