Obchody 158. rocznicy stracenia członków Rządu Narodowego Powstania Styczniowego z Romualdem Trauguttem na czele

W dniu 5 sierpnia br. zapraszamy na tradycyjne zgromadzenie patriotyczne, jakie organizujemy w związku z rocznicą stracenia na stokach Cytadeli Warszawskiej Romualda Traugutta i członków Rządu Narodowego: Jana Jeziorańskiego, Rafała Krajewskiego, Romana Żulińskiego i Józefa Toczyskiego. Ta, jedna z najważniejszych w naszej  historii, egzekucja stanowiła epilog Powstania Styczniowego, a stracenie najważniejszych działaczy ostatniego Rządu Narodowego miało być widomym znakiem zdławienia Powstania przez Rosjan. Jak co roku spotykamy się na dziedzińcu Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej i składamy wieńce przed plenerową galerią rzeźby oraz w celi Romualda Traugutta. W ten sposób upamiętnimy 158. rocznicę tamtego wydarzenia.

Uroczystość odbędzie się w dniu 5 sierpnia 2022 r. (piątek) o godzinie 12.00.

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
(Oddział Muzeum Niepodległości)