Nominacje i podziękowania za długoletnią pracęDyrektorzy wojewódzkich jednostek samorządowych zostali docenieni za wieloletnią pracę. Gratulacje wyróżnionym złożył m. in. marszałek Adam Struzik. W tym zacnym gronie znaleźli się m.in Tadeusz Skoczek, Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie czy Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych

Jubileusz pracy zawodowej świętowało kilku kierowników wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych działających w formie jednostek budżetowych, instytucji kultury, SP ZOZ-ów, jednostek oświatowych.  Marszałek Adam Struzik oraz Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Waldemar Kuliński przekazali im dyplomy oraz gratulacje za wieloletnią działalność zawodową.

– Dziękuję za Państwa zaangażowanie i ciężką pracę, które przekładają się na sukcesy instytucji, które reprezentujecie, a także samorządu województwa. Z okazji jubileuszu życzę wszelkiej pomyślności oraz osiągnięć w pracy na rzecz Mazowsza  – powiedział marszałek.


Muzea dobrze zarządzane


W Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego marszałek Adam Struzik wręczył nominacje dyrektorom jednostek kultury, dla których organizatorem jest samorząd województwa mazowieckiego. Poprzednie angaże na te stanowiska wygasły. Nominacje otrzymali:


Janusz Gmitruk – Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie,


Roman Kochanowicz – Muzeum Romantyzmu w Opinogórze,


Ks. Zdzisław Struzik – Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie,


Sławomir Kordaczuk – p. o. dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach.

– Muzea integrują społeczeństwo, są największym bogactwem i zarazem nieodłącznym elementem kultury narodowej. To bardzo ważne, byśmy czuli potrzebę pielęgnowania i rozpowszechniania dorobku przeszłości, bez którego trudno wyobrazić sobie przyszłość. Równie istotne jest promowanie unikalnych zbiorów naszych placówek w kraju i za granicą, nie tylko wśród turystów, ale także muzealników, naukowców i badaczy. Wierzę, że dobrze zarządzane mazowieckie instytucje doskonale wywiązują się z tego zadania – powiedział marszałek Adam Struzik, gratulując dyrektorom nominacji.


W uroczystości uczestniczyli również wicemarszałek Wiesław Raboszuk i Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.Gratulujemy wszystkim wyróżnionym oraz nominowanym i życzymy dalszych sukcesów.


Informacja przygotowana na podstawie https://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,7222,nominacje-i-podziekowania.html