Nasze artykuły w Zielonym Sztandarze

W ostatnim numerze dwutygodnika “Zielony Sztandar” znajdziemy artykuł naszego pracownika Macieja Jakubowskiego pt. “Korpus Ochrony Pogranicza (1924-1939) «Na Straży Polski Bram»”, który zamieszczono w ramach cyklu “Zeszyt Historyczny Zielonego Sztandaru”. W numerze przeczytamy także o nowym obiekcie muzealnym otrzymanym przez Muzeum Więzienia Pawiak – kaftaniku niemowlęcym uszyty przez więźniarki Serbii dla współtowarzyszki z celi – Ireny Wituskiej. Kaftanik przekazał syn pani Ireny Wituskiej, pan Mariusz Wituski. Pan Mariusz urodził się na Pawiaku w 1944 roku.

Zielony Sztandar to dwutygodnik, w którym prezentowane są różnorodne artykuły dotyczące m.in. wzrostu inflacji, polityki, deficytu budżetowego, a także historii. W czasopiśmie, Czytelnik może przeczytać również teksty poświęcone tematyce niepodległościowej.

Dodatek “Zeszyt Historyczny Zielonego Sztandaru” został opracowany przy współpracy Muzeum Niepodległości.