Muzeum Więzienia Pawiak – weekendowe zwiedzanie z przewodnikiem

Zapraszamy na bezpłatne oprowadzenie po ekspozycji Muzeum Więzienia Pawiak z omówieniem przebiegu Akcji pod Arsenałem, które odbędzie się 26 marca 2022 roku o godzinie 10.00.

Fragment ekspozycji Muzeum Więzienia Pawiak jest poświęcony uwięzieniu Jana Bytnara „Rudego” na Pawiaku. Harcerza i bohatera konspiracji katowano podczas przesłuchań w al. Szucha. Jego odbicie pod Arsenałem przeszło do historii jako jedna z najbardziej brawurowych akcji polskiego podziemia. W czasie zwiedzania Muzeum Więzienia Pawiak poświecimy aresztowaniu i odbiciu „Rudego” szczególną uwagę w związku z przypadającą akurat 79. rocznicą tych wydarzeń.

“Weekendowe zwiedzanie z przewodnikiem” to cykl, który odbywa się w naszym Muzeum w wybrane soboty i niedziele. W tych dniach w Muzeum Niepodległości oraz w jego oddziałach odbywają się oprowadzania po wystawach, bez konieczności uiszczenia dodatkowej opłaty w wysokości 100zł. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu wystarczy opłata za bilet wstępu do muzeum.

W trakcie oprowadzania po wystawach nasi kustosze i edukatorzy dzielą się swoją wiedzą i ciekawostkami historycznymi.

26 marca 2022 roku, godzina 10.00
Muzeum Więzienia Pawiak