Lato w mieście w Muzeum Niepodległości

Zapraszamy na Lato w mieście w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej pod hasłem “Odkrywcy Historii” w dniach 26.06 – 5.07.2019

Moda na patriotyzm. Czy bycie patriotą to wyłącznie męskie zajęcie jest próbą  ukazania różnych postaci zaangażowanych w działalność patriotyczną, ze szczególnym podkreśleniem aktywności kobiet uczestniczących  w ważne wydarzenia z historii Polski.

Mazurek Dąbrowskiego ,,hit” nieśmiertelny. Na  warsztatach uczniowie dowiedzą się o historii  najbardziej rozpoznawalnej  pieśni patriotycznej, która stała się  w 1927 roku hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Moja przygoda z historią. Śledztwo w sprawie orła białego  to zajęcia na których uczniowie poznają  ciekawe i niekiedy zaskakujące przemiany wizerunków herbowych z orłem białym, które dokumentowały związki pomiędzy rodami panującymi w Polsce i w innych państwach europejskich. Podczas warsztatów będą miały okazję zastanowić się, dlaczego herb danej rodziny posiada taki, a nie inny wizerunek.

Tajemnice X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej mają na celu przedstawienie najważniejszych wydarzeń związanych z historią tego niezwykłego obiektu powstałego w czasach zaborów.

Na spotkania odbywające się w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej od 26 czerwca do 5 lipca 2019 r. zapraszamy od środy do piątku w godzinach 9.30- 10.45 oraz 11.00-12.15. Udział we wszystkich zajęciach wymaga wcześniejszej rezerwacji telefonicznej

pod nr. tel. (22) 8269091 wew. 42 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 15.30).

Kontakt do koordynatora akcji :

Michał Rybak

kustosz w Dziale Edukacji Muzeum Niepodległości