Konferencja Instruktorską w ramach 51. Rajdu Arsenał

W piątek 25 marca 2022 roku w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów – głównej siedzibie naszego Muzeum odbyła się zorganizowana wraz ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Konferencja Instruktorska ZHP. Konferencja odbyła się w ramach 51. Rajdu Arsenał.

A o czym rozmawialiśmy na tegorocznej konferencji?

Od Akcji pod Arsenałem mija w tym roku 79 lat. Czego potrzebujemy, żyjąc w Pojutrzu? Jakie wyzwania stawia przed nami obecny świat? Podczas 51. Rajdu Arsenał zaprosiliśmy Was do refleksji nad potrzebami świata, lokalnej społeczności, Bohaterów, czy wreszcie naszymi.

Szare Szeregi pracowały w oparciu o hasło “Dziś – Jutro – Pojutrze”, które może być dostosowane do tego co spotyka nas dzisiaj. Wojna na terenie Ukrainy i wynikająca z niej migracja Ukraińców do Polski stawia przed nami instruktorami nowe wyzwania. W ramach konferencji instruktorskiej zapraszamy do rozmowy szczególnie o aspekcie “jutra”, mając na uwadze to co się dzieje “dziś” i ze świadomością tego, że nastąpi “pojutrze”. Jeśli chcemy przyjąć ukraińskie dzieci do naszych drużyn, to musimy dostosować prowadzony przez nas proces wychowawczy metodą harcerską do tych warunków. Mieć jak najszerszą świadomość potrzeb i tego co możemy dać. Zrozumieć to w jaki sposób jesteśmy im potrzebni.

Przed konferencją o godzinie 18.00 nastąpiło wręczenie medali osobom zasłużonym dla Rajdu Arsenał.

piątek 25 marca 2022 roku,
wręczenie medali godzina 18.00;