Konferencja “Bitwa Warszawska w relacjach i wspomnieniach”

Konferencja Naukowa

Bitwa Warszawska w relacjach i wspomnieniach

Warszawa, 9 września 2020 r.

Idea konferencji:

Bitwa Warszawska 1920 roku była i jest wciąż przedmiotem badań historyków, którzy zwracają uwagę na różne aspekty tego wydarzenia. W roku obchodów 100. rocznicy zapewne pojawi się wiele propozycji poszerzenia spektrum badań. Muzeum Niepodległości wychodzi z ofertą przenalizowania tego, co działo się w roku 1920 z punktu widzenia osób, które pozostawiły po sobie zapiski, dzienniki, wspomnienia. Warto sięgnąć do bibliotek, archiwów oraz prywatnych szuflad i wykorzystać różne relacje uczestników i obserwatorów tamtych wydarzeń. Równie ważnym źródłem z punktu widzenia pomysłodawców konferencji będzie ówczesna prasa, na łamach której zamieszczano relacje, komentarze i oceny. Zachęcamy do analizy tych materiałów i zaprezentowania wyników swoich badań podczas naszej konferencji. Liczymy na udział historyków, badaczy literatury, prasy.

Sprawy organizacyjne:

1. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.
  2. Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 marca 2020 roku.
  3. Informacje o przyjęciu zgłoszonego tematu: 30 marca 2020 roku. Po zaakceptowaniu tematu wystąpienia prześlemy obowiązujące w wydawnictwach Muzeum zasady edytorskie.
  4. Termin nadsyłania tekstów: 30 czerwca 2020 roku.
  5. Wydanie drukiem punktowanej publikacji zawierającej teksty wystąpień uczestników konferencji planujemy sfinalizować do końca bieżącego roku.
  6. Zgłoszenia oraz pytania prosimy kierować na adres:

historia@muzeumniepodleglosci.art.pl

z dopiskiem w temacie maila: Konferencja Bitwa Warszawska w relacjach i wspomnieniach

Formularz zgłoszeniowy w załączniku.