INFO: trwają prace konserwatorskie w Muzeum Więzienia Pawiak

Informujemy, że wewnątrz budynku Muzeum Więzienia Pawiak nadal trwają prace konserwatorskie. Staramy się zabezpieczyć przed działaniem czasu zabytkowe tynki, które ocalały z wysadzenia więzienia. Stanowią one jedną z nielicznych, oryginalnych substancji historycznych (oprócz fragmentu bramy i przedmiotów wydobytych z ruin), dlatego szczególnie ważne jest zachowanie ich dla przyszłych pokoleń.Zadanie „Konserwacja historycznych reliktów tynków w celach Muzeum Więzienia Pawiak” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.Poniżej prezentujemy fotorelacje z wizyt dr. hab. Wiesława Procyka, prof. ASP, który jest odpowiedzialny za nadzór wykonywanych prac.

Muzeum Więzienia Pawiak
Oddział Muzeum Niepodległości
ul. Dzielna 24/26
01-008 Warszawa