FOTORELACJA: SDK – “Moje wspomnienia z Litwy”

Wczoraj, 15 marca 2023 roku w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego, pt. “Moje wspomnienia z Litwy”.
Wydawnictwo stanowi zapis wspomnień Władysława Bichniewicza, polskiego ziemianina, właściciela majątku Poniemuniek (niedaleko Rakiszek), który po 1918 roku znalazł się w Republice Litewskiej. Jego wspomnienia dotyczą przede wszystkim jego gospodarowania w majątku Poniemuniek. Zawierają także opisy okupacji niemieckiej i bolszewickiej na Litwie w okresie 1915–1919. Nie mniej istotną część relacji zajmuje opis działalności polskich organizacji oraz stosunków polsko-litewskich w Republice Litewskiej, od jej powstania aż do 1939 r.

W spotkaniu udział wzięli:

dr Michał Ceglarek – redaktor naukowy opracowania,
dr hab. Tomasz Kargol – prof. UJ, Instytut Historii UJ,
dr Marcin Schirmer – prezes Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego,
Piotr Maroński – bibliotekarz Muzeum Niepodległości.

Prezentujemy krótką fotorelację z wydarzenia.

_________________________________________________________________________________________________________